Všechny kategorie

Kuchyně - Teak Haus

Náš e-shop je plný kouzelných věcí, nejen elektroniky! Teak Haus, to je zboží z týkového dřeva, které se stává doslova nesmrtelnou součástí každé kuchyně. 

O týku se říká, že je králem odolnosti i elegance. 

Teka obrovská, jak se strom oficiálně nazývá, pochází z Asie a dosahuje výšky cca 35 metrů. Jeho dřevo má pravidelnou kresbu a medovou až čokoládovou barvu. Proslulo svou extrémní odolností – z týku se vyrábí nezničitelný nábytek, stejně jako lodě. Produkty z týku? Máme. Milujeme jejich prkénkakrájecí i speciální, třeba na chléb. A protože víme, že vzácné materiály zaslouží péči, máme i vosky, které toto dřevo ošetří. 

Pokud chcete mít v domácnosti něco luxusního, co vás přežije pro další generace, domácí vybavení z týkového dřeva je jistota.

Nejprodávanější

Teak Haus 1003 Tyčinka s přírodním voskem pro ošetření krájecí desky

Tyčinka s přírodním voskem proti vysychání krájecí desky Přírodní alternativa k řadě prostředků určených k ochraně dřeva před vysycháním. Naše tyčinka zachová přírodní krásu teakového dřeva a chrání jej při každodenním používáním v kuchyni. Správné zacházení je důležité, chcete-li předejít množení mikrobů, šíření plísní a hniloby jak u nových, tak starších povrchů určených ke zpracování potravin v kuchyni. Tyčinka je vyrobena z vosku připraveného z čistého kokosového oleje, včelího vosku a esenciálního oleje z pomerančovníku. Rychle a snadno se používá. Vosk stačí vetřít suchým hadříkem do krájecí desky, dřevěné řeznické desky nebo kuchyňského nářadí. Takto dřevo ošetřujte každý měsíc nebo podle potřeby. Podrobné pokyny, jak se starat o svoji krájecí desku, najdete na stránce věnované danému typu krájecí desky. Čistý přírodní kokosový olej dostane vaše prkénko do formy a čistý včelí vosk spolu s přírodním pomerančovým olejem vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání tvorbě skvrn, vstřebávání zápachu a posílí schopnost dřeva odolávat vlhkosti. Stačí nanést na povrch dřeva a kruhovými pohyby vetřít suchým hadrem. Doporučujeme aplikovat každý měsíc. Uchovávejte na chladném, suchém místě.
519 Kč

Teak Haus 313 End Grain krájecí prkénko, 51 x 35,5 x 6,4 cm

Profesionální prkénko Teak Haus z teakového dřeva s drážkou pro sběr šťáv.
6 819 Kč

Teak Haus 409 Edge Grain Prkénko na chléb, 40,5x28x1,4

Kuchyňské prkénko Teak Haus z vysoce odolného teakového dřeva určené ke krájení chleba
1 209 Kč
Řadit dle: